Tytuł


Bolewski I Tubis - koncert promujący album "Lunatyk"

Bolewski I Tubis - koncert promujący album "Lunatyk"

Styl duetu Bolewski l Tubis to bardzo wysmakowany balans między jazzem i muzyką popową. Współtworzą go dwie muzyczne osobowości i indywidualności. Maciej Tubis to pianista i lider Tubis Trio, Radosław Bolewski perkusista i wokalista, członek zespołów L.stadt, Fonovel. 

Po raz kolejny okazuje się, że w świecie myzyki nie istnieją żadne bariery i ograniczenia. Ich płyta "Lunatyk" to dzieło wyjątkowe, któremu tak samo blisko jest na jazzowe salony, jak i na festiwal Open'er. 

W muzyce duetu Bolewski l Tubis jest coś głębszego, coś powodującego, że nie da się przejść wobec niego obojętnym. Wrażliwość w operowaniu dźwiękiem i słowem, w bardzo nowoczesnej oprawie, powoduje, że "Lunatyk" to jedna z najciekawszych płyt, jakie pojawiły się na polskiej scenie muzycznej w ostatnich latach.

(Źródło: Jędrzej Janicki, JazzPRESS)

Dziennikarze o płycie:

Marek Niedźwiecki (Trójka) o płycie: "Świetna... słuchać koniecznie"

Paweł Gzyl (Dziennik Polski): "Są tu momenty zadumy, są też bardziej energetyczne partie. Słucha się tego zadziwiająco dobrze, co świadczy, że Radek i Maciej znaleźli odświeżający pomysł na formułę piosenki"

Jędrzej Słodkowski (Gazeta Wyborcza): "Bolewski jak zawsze imponująco godzi bębnienie ze śpiewaniem, Tubis wykonuje za klawiaturami - tradycyjnymi oraz syntezatorami - akrobacje (...), no ale wiadomo nie od dziś, że panowie mają rękę do pisania wpadających w ucho kompozycji" 

Cena biletu: 30 zł


Stowarzyszenie Komedia Łódzka

Teatr Mały w Manufakturze
ul. Drewnowska 58b, 91-002 Łodź

Teatr Mały w Manufakturze

Manufaktura